Latest News

Top SciMatic News

Find here updates and news of SciMatic activities

SciMatic Hibrit Blokzincir projesi tamamlanmıştır.


10 Jan, 2024

TR


Sevgili takipçilerimiz, yatırımcılarımız, blockchain programcıları ve kripto meraklıları,


Bilindiği üzere mevcut projemiz "SciMatic Hybrid Blockchain", KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Ajansı) ve melek yatırımcılar tarafından desteklenen bir projedir. KOSGEB mali desteği Ağustos 2023'te sona erdi. Proje, resmi olarak Adnan Menderes Teknokenti'nde devam etmekte olup, 7 Ocak 2024 tarihinde tamamlanmıştır. Bu ay içinde raporlama ile meşgul olacağız ve nihai rapor kabul edildikten sonra piyasaya çıkmaya ve bankalarla, diğer büyük şirketlerle ve ortaklarla işbirliği yapmaya hazır olacağız.


Bu projede şimdiye kadar ne elde ettik?


Web5.0 teknolojisi üzerinde çalışan dünyanın ilk hibrit blockchain ağı - web2.0 ve web3.0'ın birleşimi (scimatic.net). Solidity dilinde yazılmış akıllı sözleşmelerinizi scichain'e yükleyebilir (rpc: https://chain.scimatic.net, network id: 481, explorer: https://explorer.scimatic.net) ve SCI coin'leri kullanarak web3.0 tabanlı dapps'ler geliştirebilirsiniz. Ayrıca sizin ve müşterileriniz için blockchain tabanlı hizmetler de geliştirebiliriz. Detaylar ve iş modeli entegrasyonu için bizimle iletişime geçin.


DeCerta - https://decerta.scimatic.net: Belgelerinizi blockchain'de tutun, SCI coin'leri ile çalışır.


DeTamga - https://detamga.journament.com: Bilimsel dergiler ve dijital ürünler için zaman damgaları, SCI coin'leri ile çalışır. Ayrıca fabrikaların ve ofislerin çalışanlarının giriş ve çıkış saatlerini blockchain'de tutmak için uygundur. İşletmeniz için ürün oluşturmak veya müşteri bulmak için bize başvurun (komisyonunuzu alın, %25).


Saymatik Web3.0 Cüzdanı, App Store ve Play Store'dan indirilebilir. Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.scimatic.saymatik ve iPhone/Mac: https://apps.apple.com/tr/app/saymatik-web3-0-wallet/id6444104653


Saymatik Web3.0 Cüzdanı'nda, SCI coin'leri kullanarak kodlama yapmadan kendi ERC20 token'larınızı veya ERC721 NFT'lerinizi oluşturun.


SCI coin'leri kullanarak blockchain tabanlı etkinlikler oluşturun ve SCI coin'leri aracılığıyla blockchain tabanlı sertifikalar verin. Eğer bir etkinlik düzenliyorsanız ve katılımcılara blockchain tabanlı sertifikalar vermek istiyorsanız, bizimle iletişime geçin.


DeJourna: Üniversite öğrencilerinin çoğu, scimatic.org'da buldukları bilimsel makaleleri SCI coin'lerine dönüştürerek, bunları NFT'lere çevirip profesörlere satış yaparak gelir elde ediyor. DeJournal, Saymatik Web3.0 Cüzdanı'nda bulunmaktadır.


Gayrimenkul: Saymatik Cüzdanı üzerinde bir arazi satış sistemi için başarılı bir şekilde test edilen geliştirilmiş bir ERC1155 akıllı sözleşmesi bulunmaktadır. Gayrimenkul (imlakchain.com), pazarlanmaya veya başka bir şirkete satılmaya hazırdır. Dolayısıyla gayrimenkul, SCI coin ile satın alınabilen TRYS token'ı ile çalışır. Planımız, scimatic hybrid blockchain kullanarak satın aldığımız veya sattığımız her mülk için token'ların %5'inin yatırımcılara dağıtılmasıdır.


SCI+ token: Binance smart chain tabanlı, biconomy, p2pb2b, tokpie, dex-trade vb. gibi çeşitli merkezi borsalarda alım/satım yapıldı, ancak beklenmeyen manipülasyonlar nedeniyle fiyat dramatik bir şekilde düştü. Şu anda merkezi borsa işlemlerini durdurduk. Scimatic hybrid blockchain üzerinde ortaya çıkabilecek bir merkezi borsa, 2024 ortasına kadar beklenmektedir.


Eppay (https://eppay.saymatik.com): Eppay, Saymatik Cüzdanı ile entegre edildi. Artık ürün ve hizmetleriniz için USDT veya diğer kripto paralarla ödeme alabilir veya yapabilirsiniz. İşinizi kripto ödemeleri için entegre edebilir veya %25 komisyonla müşteri bulabiliriz.


Scimatic, Türkiye için faydalı gelecek projeler arasında seçildi ve İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından Lizbon'daki Web Summit'e katılmak üzere desteklendi. [Bağlantı](https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/turk-teknoloji-girisimleri-lizbonda-yabanci-yatirimcilarla-bulustu/3053431)


[Bağlantı](https://www.istka.org.tr/kurumsal/basin-odasi/basin-bultenleri-ve-duyurular/turk-teknoloji-girisimleri-lizbon-da-yabanci-yatirimcilarla-bulustu/)


Uluslararası İnkübasyon Merkezi (IIC) İstanbul Dünya Ticaret Merkezi, SciMatic'i girişimcilik eğitimi için seçti ve ticaret merkezinde ücretsiz bir çalışma alanı sağladı. [Bağlantı](


https://iincubation.com/scimatic/)


ve daha fazlası.


Sonraki adım ne?


Şubat ayından itibaren çeşitli üniversitelerin bilgisayar programcılarına ve öğrencilerine akıllı sözleşme nasıl yazılır ve SCI coin'leri kullanılarak scimatic'e nasıl yüklenir konusunda eğitim vereceğiz. 2024/25'te SCI coin'leri satmayacağız, sadece yatırımcılara sunacağız.


2024 aslında reklamlarımız ve pazarlamamızın yılı. Saymatik Web3.0 Cüzdanı'nda SCI veya SCI+ coin'lerine sahip olacak 50.000 kullanıcıya ulaşmayı hedefliyoruz.


Bu yıl, SCI'den SCI+'a ve SCI+'dan SCI'ye dönüşümü başlatacağız.


Zamanla daha fazlasını paylaşacağız. Ancak unutulmaması gereken önemli bir şey, blockchain merkezi olmayan bir sistemdir. Bu nedenle, pazarlama ve kullanıcı sayısını artırmak için sadece bizi beklemeyin. Bu bir zincir, her kullanıcı daha fazla kullanıcı getirir ve bir zincir oluşturur.


Her birinizin yatırımının artmasını ve değerli hale gelmesini istemesi gerekiyor. Bu nedenle, ne kadar çok müşteri ve yatırıcı getirirseniz, birlikte o kadar değerli oluruz.


Hepinize mutlu, sağlıklı, zengin ve bilge bir 2024 dileriz.

Said Nadeem


cover photo
01
2024 June
SCI+ has been listed on MintMe
Read More
cover photo
22
2024 May
Listing on MintMe
Read More
cover photo
12
2023 November
SciMatic will be at Web Summit Lisbon
Read More
cover photo
10
2023 September
Good news for SCI investors and Scientists - Bilim insanlar ve SCI yatırımcılar için harika fırsat geliyor
Read More
cover photo
06
2023 September
Exciting News: SciMatic Hybrid Blockchain Integration and More! - Gelişmeler
Read More
cover photo
06
2023 June
Updates in Saymatik Wallet - Saymatik Cüzdan da Güncellemeler
Read More